Rozbudowany system strefowy (multiroom)

System multiroom to inaczej rozbudowany system strefowy. Dla większości z nas, laików w dziedzinie audio pojęcie tego systemu jest nieznane.

Czym więc jest rozbudowany system strefowy? Otóż jest to system, który umożliwia nam słuchanie dźwięków wysokiej jakości w całym domu albo w każdym pomieszczeniu, w zależności od tego, jaki sposób słuchania muzyki preferujemy i jakie są nasze oczekiwania. Jak więc jest to możliwe, ze za pomocą rozbudowanego systemu strefowego audio jesteśmy w stanie słuchać muzyki, która odtwarzana jest w urządzeniu, które znajduje się w innym pomieszczeniu niż obecnie przebywamy? Otóż w każdym pomieszczeniu rozlokowane są głośniki, to bardzo proste i banalne rozwiązanie sprawia, że komfort korzystania ze sprzętu grającego wzrasta diametralnie.

Warto wiedzieć, że to, gdzie dana muzyka będzie słyszalna zależy tylko od nas, możemy sami zdecydować o tym, w których pomieszczeniach chcemy słuchać muzyki, a w których nie. Nie potrzebujemy ku temu żadnych dodatkowych sterowników, wystarczy jedynie smartfon czy też tablet.

System multiroom nie jest więc tak skomplikowanym systemem jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka zgodnie ze starym, polskim przysłowiem „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Ten obcobrzmiący system potwierdza, że rozwój technologii ma niebagatelny wpływ na nasze życie, a marzenie o inteligentnych domach, które snuli powieściopisarze i autorzy bajek nareszcie stało się rzeczywistością, w której dziś żyjemy.

.