Amplitunery typu slim

Do czego służy amplituner? Warto zauważyć, że jego nazwa pochodzi z języka angielskiego, składa się z dwóch wyrazów – amplifier (po polsku – wzmacniacz) i tuner (po przetłumaczeniu na język polski – odbiornik radiowy). Można więc śmiało stwierdzić, że amplituner jest urządzeniem, które łączy w sobie wzmacniacz, dekoder dźwięku, a także odbiornik radiowy.

Często można usyłyszeć, że kino domowe nie może istnieć bez sprawnie działającego amplitunera. Amplituner to urządzenie, którego zadaniem jest wzmacnianie efektów dźwiękowych, przy czym mogą one pochodzić z różnorakich źródeł, przykładowo z odtwarzacza CD i DVD czy nawet MP3.

To amplituner właśnie kieruje sygnały audio do kolumn głośnikowych, to jego najważniejsze zadanie. Jeśli mowa o amplitunerach typu slim to warto wymienić dwa dobrej jakości tego typu urządzenia, które są dostępne na rynku od dwóch lat.

Są to amplitunery typu slim firmy Yamaha, modele RX-S600 i RX-S600D. Są to amplitunery stworzone z myślą o właścicielach płaskich telewizorów i miłośnikach kina domowego.

To, co wyróżnia te amplitunery na tle innych to fakt, że istnieje możliwość za ich pośrednictwem korzystania z różnego rodzaju serwisów muzycznych, przykładowo tak popularnego i modnego w ostatnim czasie Spotify. Warto jednak wiedzieć, że amplituner typu slim RX-S600D umożliwa odbiór transmisji cyfrowych i analogowych, przy czym amplituner typu slim model RX-S600 umożliwa odbiór tylko transmisji analogowych, to podstawowa różnica między nimi.

Więcej o tego typu amplitunerach dowiesz się na : http://www.tophifi.pl/producenci?producent=Yamaha